Parapety venkovní

Venkovní hliníkové tažené

TECHNICKÉ PARAMETRY:

Výroba: tažený profil

Materiál: jakostní kompozit Al,Mg,Si 0,5 F 22

Povrchová úprava:C 34 - tm.hnědá-eloxováno, EV1- přírodní barva(stříbrná) eloxováno,

C 33 - světlý bronz-eloxováno, RAL 9016 - bílá, práškově nanášená barva, vypalovaná, RAL 8019 - hnědá práškově nanesená barva

RAL 8003 - světle hnědá práškově nanesená barva

Ochrana povrchu: Povětrnostně odolná folie PVC

Tloušťka plechu: dle hloubky parapetu 1,5 mm - 2,6 mm

Délka tyče: 6000 mm

Šířka parapetu: od 50mm - 400mm

     
bílá RAL 9016 hnědá RAL 8019 sv. hnědá RAL 8003
     
elox černá elox bronz elox stříbrná

 

Venkovní parapety jsou vyráběné v šířkách 50 - 400 m s povrchovou úpravou eloxováním nebo komaxitováním. Parapety se vyznačují vysokou mechanickou odolností proti působení klimatických vlivů a barevnou stálostí. K parapetům dodáváme také níže uvedené příslušenství.  

UPOZORNĚNÍ: U eloxovaných venkovních parapetů je přípustná barevná odchylka odstínu.

KVALITA: optimální slitina z jakostních surovin, vyrobeno přesnou technologií: Al Mg Si 0,5 F22. Síla stěny dle šířky mezi 1,5 až 2,6 mm. Kvalitní úprava povrchu dle DIN-určené eloxování a úpravě povrchu práškováním s vysokou mechanickou odolností a barevnou stálostí.

DESIGN: možnost nejrůznějšího uspořádání a použití pro atraktivní zušlechtění povrchu v Eloxal a RAL.

Barevné tónování:

  • blank - přírodní, povrchově neupravený výlisek*
  • EV1 - přírodní barva - elexováno
  • C34 - tm.hnědá- eloxováno
  • C33 - světlá bronz - eloxováno
  • RAL 9016 - bílá, práškově nanesená a vypálená barva
  • RAL 8019 - hnědá, práškově nanesená a vypálená barva
  • RAL 8003 - sv. hnědá práškově nanesená a vypálená barva
  • barvy RAL dle individuálního výběru.*

Ochrana povrchu: Povětrnostně odolná PVC - fólie na všech povrchových úpravách vyjma „blank“ a individuálních RAL. *pozn.: dodací doba po dohodě (cca 30 dní)

MONTÁŽ: Při montáži venkovních hliníkových parapetů je nutné vzít v úvahu roztažnost až 1,2 mm na 1 m při rozdílu teplot 50°C

OCHRANA POVRCHU:     Ochraná samolepící fólie se musí po montáži odstranit. Chrání během montáže parapety před mechanickým poškozením, rovněž před potřísněním maltou,vápnem apod.

POVRCH PARAPETŮ NESMÍ PŘIJÍT DO STYKU S VÁPNEM, FASÁDNÍMI BARVAMI A PENETRAČNÍMI NÁTĚRY!!!

ČIŠTĚNÍ: Hliníkové venkovní parapety podléhají jako všechny fasády, dle místních podmínek, různě silnému stupni znečištění. Proto by se měly jednotlivé prvky čas od času očistit. Stačí je omýt vlažnou vodou se syntetickým čistícím prostředkem, pomocí houby nebo hadříku. Nepoužívat ocelovou vlnu či smirkové prostředky. Všechny hliníkové prvky nakonec opláchnout vodou.

 

 

Venkovní hliníkové ohybané

Tyto parapety jsou ekonomickou variantou pro dobře známé hliníkové parapety z taženého profilu. Charakterizují se srovnatelným vzhledem, trvanlivostí, jednoznačně se ale liší cenou. Tím se stávají dostupnými pro všechny, kteří hledají cenově přijatelné parapety pro svá okna.  

Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, je již dlouhodobě ověřený při výrobě, jak trapezových plechů tak i jiných střešních krytin. Jedná se o hliníkový plech z polyestrovým povlakem (tl. 0,8 mm), což zaručuje dlouholetou trvanlivost, odolnost a také stálobarevnost bez nutnosti obtížné údržby.

         
     
bílá hnědá      

 

 

Venkovní pozinkované parapety ohybané

Jsou  nejlevnější variantou venkovních parapetů. Výhodou je vyšší tuhost při srovnání s ohýbaným hliníkem. Parapety mají povrchovou úpravu, zajišťující dlouhou životnost materiálu.

         
     
bílá hnědá